Susisiekite su mumis

Tel.: +370 683 37976

Twin Block'o aparatas: paprastas, bet efektyvus distalinio sakandžio gydymui

“Twin block” yra išimamasis funkcinis aparatas skirtas sąkandžiui koreguoti. Jis yra sudarytas iš dviejų dalių, viršutinės ir apatinės plokštelių, kurias kartu sudėjus apatinis žandikaulis pastatomas į priekinę padėtį. Tai išlaisvina apatinį žandikaulį ir skatina augti. Sukandus “Twin block” plokštelės sustato žandikaulius tam tikroje padėtyje, formuojamas taisyklingesnis sąkandis.

Viršutinė (o kartais ir apatinė) plokštelės gali turėti plėtimo sraigtą, skirtą dantų lankams išplėsti. Gydymas “Twin block” aparatu paprastai užtrunka nuo 12 iki 18 mėnesių.

“Twin block” aparatas efektyviausias vaikams, kurie yra augimo spurto fazėje. Šiuo metu galima koreguoti neišsivysčiusį apatinį žandikaulį. Paparastai “twin block” yra “Pirmojo etapo” aparatas, po kurio gali sekti “Antrasis etapas” gydymas “breket” sistema ir retencija.

“Twin block” pasiekiama greita funkcinė sąkandžio korekcija, perduodant okliucines jėgas per okliuzinėms plokštumoms, kurios dengia šoninius dantis. Okliuzinės jėgos naudojomos kaip funkcinis mechanizmas sąkandžiui koreguoti. Pasireikšia ir kitu teigiamu fiziologiniu pokyčius, nes padidėja kvėpavimo takų praeinamumas.

Aparatas tinka distalinio ir gilaus sąkandžio korekcijai.